Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Anasayfa

2018-2019 Voleybol Sezonu bayanlar ve erkekler 1’inci liglerinin fikstürleri Ankara Volley Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kura çekimi sonucunda belli oldu. Kura çekimine; Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış ve kulüp temsilcileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden […]

Bayanlar Birinci Lig ekiplerinden Balıkesir DSİ transfer çalışmalarına devam ediyor.Ege temsilcisi geçen sezon Bigadiç forması giyen smaçör oyuncu Sevdanur Köksalan ile anlaşmaya vardı. 1997 doğumlu oyuncu daha önce DSİ Nilüfer ve Bursaspor takımlarında forma giydi.

Bayanlar Birinci Lig ekiplerinden Balıkesir DSİ geçen sezon Rota Koleji forması giyen pasör Gülcan Akyıldız ile anlaştı. 1994 doğumlu 1.82 boyundaki oyuncu ES Voleybol, UPS, Salihli Belediyespor, Ordu Telekom, Bartın Polisgücü, Balıkesir Belediyesi,Seramiksan, Manisa Büyükşehir Belediyespor takımlarında forma giydi.

Bayanlar Birinci Lig ekiplerinden Balıkesir DSİ geçen sezon kadrosunda bulunan Aysun Üstün Güler ile anlaştı. VakıfBank altyapısından yetişen 1988 doğumlu 1.86 boyundaki pasör çaprazı oyuncu önceki yıllarda Rota Koleji, Balıkesir Büyükşehir, Trabzon İdmanocağı, Çanakkale Belediyespor, Numune Özcen, Tirebolu gibi takımlarda forma giydi.

TVF Bayanlar 2. Lig Yarı Final Altın Karmasında, Yarı Finallerinin en iyi takımı olarak Balıkesir DSİ Spor ve en iyi smaçörde oyuncumuz Beyza Altın Karmada yer almıştır. Takımımızı tebrik eder finalde başarılar dileriz.

Yarı Finallerin son maçında Balıkesir DSİ Spor, Sivas Cumhuriyet Üniversitesini 3-1 yenerek Finallere grup lideri olarak gitmeye hak kazandı. Takımımızı tebrik eder finallerde 1. lig yolunda başarılar dileriz…

TVF 2 Lig Play-off yarı finalleri 2. maçında Balıkesir DSİ Spor, Bergama Doğa Gençlik ile karşılaştı. Çok iyi bir maç çıkartan ekibimiz karşılaşmadan 3-1 galibiyetle ayrıldı. Takımımızı tebrik eder bundan sonraki maçlarında başarılar dileriz. Karşılaşmanın set sonuçları 22-25 / 25-21 / 25-20 / 25-20

Mugla’da baslayan TVF 2 Lig Play-off yarı finalleri kapsamında Balikesir’i temsil eden Balıkesir Dsispor, Merinos ‘u ilk maçında 25-19 / 25-22 / 25-17 Set skorları ile 3-0’la mağlup etti. Oyuncularımız ve teknik ekibimizi tebrik ediyoruz.

 1. Vizyonumuz
  • Verilen tüm hizmet alanlarında; kaynaklarını verimli ve etkin kullanarak, toplumun yaşam kalitesini ve memnuniyetini arttırıp spor hizmetleri noktasında öncü olmaktır.
  • 21. yüzyılda Türkiye’de ve dünyada yeni bir sosyolojik kimlik kazanan gençliğin, değişen ihtiyaçlarının ve problemlerinin neler olduğunu saptamak, bunlara çözüm önerileri sunarken nesnel araştırma araçlarını kullanmak.
  • Kabul gören yeni değerler ve uluslararası standartlar doğrultusunda ileri antrenman yöntemlerini kullanarak geniş ufuklu, yüksek spor kültürüne sahip sporcular yetiştirmek.
  • Ülkenin ve kurulduğumuz bölgenin en köklü spor kulübü olmak.
 2. Hakkımızda

  28.02.1954 tarih ve 6200 Sayılı Teşkilât ve Vazifeler Hakkındaki Kanun ile kurulan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü hedeflerinden olan Su kaynaklarımızın; Geliştirilmesi, Korunması ve Yönetilmesi konularında dünya lideri olmak gibi Türk sporunda da yeni nesillere yol göstermek, daha çok bireyin spor yapmak imkânının Devlet Su İşleri geleneği doğrultusunda geliştirmek olmuştur. Bu kapsamda 1980 yılında Balıkesir’de kurulan DSİ 25. Bölge Müdürlüğü bünyesinde 1984 yılında Balıkesir DSİ Spor Kulübü, DSİ çalışanlarının ortak arzusuyla, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Briç, Satranç, Atletizm, Futbol, Yüzme, Masa Tenisi, Badminton, Judo, Tenis, Eskrim branşlarında sporcu yetiştirmeye ağırlık vermiştir.

          Kulübün şu anda 75 adet müsabık sporcusu bulunmakta olup, bu sporculara haftada yaklaşık 15 saat antrenman imkânı sunulmaktadır. Bu süreye kondisyon ve esneme çalışmaları da eklendiğinde, DSİ Spor Kulübü sporcuları,  yarışmalara haftalık 20 saatlik bir antrenman programı ile hazırlanmaktadırlar.

        Son yıllarda layık olduğu ilgiyi daha fazla görmekte olan DSİ Spor Kulübü, Türkiyenin geleceğinin, minik yüreklerde olduğunun bilincinde olup, spor okullarımızda yetişen  minik yetenekler antreman kuramına dayalı sistamik çalışmalar yapmakta ve bu çalışmalar antrenörlerimiz tarafından haftalık olarak değerlendirilerek hem kulübümüzün hem de sporcunun kısa –orta ve uzun vade de hedefleri saptanmaktadır.

         Eğitim kadrosunu sadece temel eğitim üzerine değil, aynı zamanda, salon dışı antrenman ve koreografi gibi konularda da güçlendiren kulübümüz, gerekli hallerde çocukların spor dışı gelişimlerini destekleyecek uzmanlardan da destek almaktadır.

         Her geçen gün başarıları artmakta olan antrenör ve sporcularımıza ait bilgileri web sitemizden öğrenebilir, arzu ederseniz detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  DSİ Spor Kulübü oyuncuları ; tüm rakip oyuncularımız dostumuz ve kardeşimizdir.

 3. Misyonumuz
  • Sürekli iyileştirilen Kulüp Teknik ve Mental felsefesi içinde eğitim vererek, Balıkesir DSİ Spor ekolünü oluşturmak.
  • Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere ve Anadolu’da yapılacak aday oyuncu tarama programı ile mevcut kategorileri güçlendirmek.
  • Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda mensubu olmaktan övünç duyulan bir kulüp olmak,
  • Kaynaklarını verimli kullanarak bilgi ve teknoloji ile donatılmış eğitim faaliyetlerinde bulunmak,
  • Amatör ruha sahip olmakla birlikte profesyonel bir anlayış ile ekip ruhu içerisinde çalışmak,
  • Sporcularımızın fiziksel, sosyal ve mental gelişimlerinde katkı sağlayıcı olmak,
  • Sporcularımızın zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik tedbirler almak,
  • Sporcularımızı ruhundaki savaşçı ve kavgacı enerjiyi barışçı ve dostane bir zemine çekerek çatışmayı karşılaşmaya dönüştürmek,
  • Kulübün kurumsal bir temele oturtularak yönetim ve gelişimini idame ettirmek ve bunun nesiller boyunca sürmesini sağlamak,
  • Ruhunda başarma güdüsüne sahip olan ve bu güdüsü ile mutluluk bulan sporcular yetiştirmek,
  • Şeffaflık politikasını ilke edinerek kulüp yönetiminin her kademesinde bu ilke doğrultusunda hareket etmek,
  • Sporun dostluğu pekiştirdiğini ve toplumsal kaynaşmaya destek olduğunu unutmamak,
  • Sorumluluklarının bilincinde, tutarlı, akademik deneyimli ve hedefe odaklanan eğitimcilerle çalışmak,
  • Sporcu ve sporcu velilerinin yönetimle kaynaşmalarını sağlamak ve bunu sürdürmek için yönetimsel çalışmalar yapmak,
  • Evrensel değerler ışığında eğitim, bilim ve teknoloji birikiminde yararlanarak ülkenin geleceği için üstün nitelikli sporcular yetiştirmek,
  • Milli takıma başarılı sporcular yetiştirerek kulübümüzün ve ülkemizin adını duyuracak lider bir kulüp olmak,
  • Tecrübe, bilgi birikimi ve başarıları ile her yerde örnek gösterilen ve hedeflenen kulüp olmak.
  • Sportif alanda eğitici ve aydınlatıcı, bunun yanı sıra Balıkesir DSİ Spor’un etkinlikleri ile ilgili üyelere ve kamuoyuna bilgi veren süreli ya da süresiz yayınlar yapmayı, bu amaçla gelir getirmek için yarışmalar, gösteriler, konferanslar, seminerler, açık oturumlar, kurslar düzenlemeyi ve katılmayı,
  • Kulüp bütçesine katkı sağlayacak Özkaynaklar yaratmak.
  • Çalışanlarımızın yetkinliklerini artıracakları olanakları sağlamayı ve keyifli bir çalışma ortamı yaratmak,
  • Daha fazla bireye spor yapma imkânı sağlamak.
  • Gençlerin aktif katılımını sağlayarak kapasite arttırıcı gönüllülük projelerine ve etkinliklerine yönlendirmek çözüm odaklı çalışmalar yapan bilgiyi ve kültürü paylaşan gençler yetiştirmek
  • İnsanlarımızın milli, manevi ve ahlaki değerlere bağlı; çağımızın bilgi, beceri ve ilimleri ile donanmış; bedenen ve ruhen sağlıklı, sorumlu olduğu mesleki ve sosyal alanda kendini yetiştirmiş ve özgüveni gelişmiş; insanlığa, milletine, vatanına, ailesine ve kendine hizmeti görev bilen, tarihiyle bağlarını koparmamış, hak ve adaleti üstün tutan, doğru düşünüp, doğru karar veren bireyler olmasını istiyoruz.
  • Gençlerin sosyal yaşama katılmalarına imkân tanıyarak başta Balıkesir ve Çanakkale olmak üzere ulusal ve uluslararası boyutta gerçekleşen gençlik çalışmalarına katılımcı bir bakış açısı getirerek katılımcılığı ve gönüllülüğü geliştirmek, gençlerin kapasitelerinin gelişimine yönelik eğitim programları düzenlemek, ülkemizde gençlik alanında çalışan resmi ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkiler kurmak ve ortaklaşa çalışmaları yapmak derneğimizin temel çalışma alanlarıdır.
  • Başarının takım çalışmasıyla yakalanacağına inanmayı ilke edinmiştir.
 4. Değerlerimiz

  Sportmenlik- Spor kültürünü ve sporcu ahlakını yaşıyor, yaşatıyor ve öğretiyoruz.

  İtibar- İtibarımızı her türlü maddi menfaatin üstünde tutarız.

  Bilim – Eğitim tekniklerimizi bilim odaklı çalışmalar ile destekleyerek sunarız.

  Sağlık – Tesislerimizin hijyenik olmasına büyük önem gösteririz.
  Güvenlik – Eğitmenlerimizin, öğrencilerimizin ve sporcularımızın güvenli bir ortamda spor yapabilmelerine dikkat ederiz.
  İnsan Odaklılık – İnsanla başarmanın mümkün olduğunu bilir, daima insanı geliştirmeyi ve mutlu etmeyi amaçlarız.

  Dinamizm ve Yenilikçilik – Alanımızla ilgili dünya çapındaki tüm gelişmeleri takip eder ve kendimize katarız.

  Ekip Ruhu –  Birlikte başarır ve başarının mutluluğunu birlikte yaşarız.

  Mükemmeliyetçilik – Mükemmel olmaya çalıştıkça daha iyi olduğumuza inanırız.
  Müşteri Memnuniyeti –  İşimizi iyi yaparak üyelerimizin, velilerimizin, öğrencilerimizin sporcularımızın memnun olmalarını sağlarız.
  Kalite –  Standartlarımızın çıtasını her geçen gün daha yükselterek mükemmelliğe ulaşmaya çalışırız.